SRPŠ

Konec volného potápění v Chorvatsku?

Jestli o tom třeba náhodou nevíte, tak je před schválením nový zákon o potápění v Chorvatsku. O co v něm jde? Jak jinak než o peníze, že?

Bude totiž zakázáno volné potápění ze břehu i z lodě!!! Potápěči se budou moci potápět pouze a jedině s diving centry k tomu licencovanými a jejich průvodci. To většinou znamená, že potápět se budete moci pouze s Chorvaty, pod jejich dozorem, na místech které si určí a za patřičný bakšiš - nejlépe v DM. Problémy s tím budou mít povětšinou Češi, zvyklí na volné potápění, neboť Němci se bez dozoru téměř nepotápí.

Není to žádná fáma. Zákon navrhlo ministerstvo sportu, odsouhlasila ho vláda a schválit ho musí ještě parlament (nedělám si iluze, že ho nadšeně schválí).

Už to vidím, že nás tam budou mít rádi ještě víc než doposud. Dost českých potápěčů se jim na to vykašle, další udělají průzkum bojem, proběhnou nutně hádky, pokuty, nějaká ta zabavení potápěčské techniky, pár se nás jistě podívá do basy a vztahy to budou dokonalé. Nakonec, jak to, že ty Chorvaty ještě nenapadlo zakázat dovoz všech věcí, co jen trochu zavání potapěčinou? Panečku to by byla věc. To by na tom přeci vydělali mnohem víc, když by si tu techniku všichni museli půjčovat!!! Ha. A proč né. Papír snese všechno a schválit nějaký sebedebilnější návrh je tak snadné. Přátelé, je mi z toho přinejmenším smutno. Nicméně mám pocit, že byli na školení v česku než to navrhli. No uvidíme.

Hodně štěstí s Chorvaty přeje Luke.