SRPŠ

Jak jsem nakupoval baterii do počítače!!!

Vlastním potápěčský počítač SUUNTO EON LUX a poprvé byl do něj nucen nakoupit napájecí zdroj. Na posledním ponoru mě celých 40 minut otravoval svým poplašným blikáním, že už toho má baterka dost, tak ať už jí sakra vyměním. Nechal jsem se ukecat. Vždyť za týden jedu do Itálie a nádobíčko beru s sebou.


SUUNTO EON LUX má naštěstí možnost výměny baterie samotným uživatelem, takže za dvě minuty je baterka napájení venku. Nema problema. Používá se zde monočlánek francouzské firmy SAFT, konkrétně lihtiový článek s označením LS 14 250, 2AA, 3,6V (polovina "tužky"). Není to bohužel až tak úplně běžný článek, jenž se dá koupit v trafice.


Můj první telefonát směřoval k firmě HQH, tedy potápěčům, jenž mají v Praze hned dva obchody, kde nejvíc nakupuji a jsem nanejvýš spokojen. S překvapením jsem zjišťuji, že "můj" na obchod na Smíchově z důvodu mateřské dovolené prodavačky Markéty nefunguje. Škoda. Tak tedy volám do druhého obchodu v Koněvově ulici. Zde mi velmi zdvořile, avšak překvapeně sdělují, že nic do počítače Suunto nevedou a od koho že jsem to slyšel, že by kdy něco takového měli? Nevím, jen se mi zdálo, že by mohli mít. Doporučují mi jednoho odborného prodejce jehož tu radši nebudu jmenovat (jinak jsem s ním totiž spokojen).


Já však jdu do Magické modré v Celné ulici za paní Pudilovou a ta se mi jako vždy velmi ochotně věnuje, nicméně rovněž trochu udiveně se mě ptá, proč si zmiňovanou baterku nekoupím rovnou od pana odborného prodejce? Oni sami je od něj také berou a přidávají si jen marži?


Rezignuji a oslovuji přes kamaráda pana odborného prodejce a má depka je rázem ještě větší. Ano zmiňovaný lithiový článek by pro mne měl. Prodá mi ho jako komplet s "O" kroužkem a upevňovacím kroužkem za "krásných" 640,-Kč!!! Jenže já chci jen tu blbou baterku. Kamarád se mi samozřejmě chechtá a ptá se mě jestli vím co to je internet, když mě ty počítače živí? No jasně!!!

Zadávám patřičné heslo do vyhledávače a ihned objevuji patřičné odkazy. Má oblíbená firma GM-electronic sice má požadované články na skladě, ale než stačím do Karlína dojít, je tento obchod nějaký ten metr pod vodou. Povodeň je rychlejší. Jiný odkaz mě tedy vede na Pankrác k firmě STIMEX Baterie s.r.o , kde jsem překvapen velkou ochotou obsluhy mi vyhovět a vůbec dobrou pohodou. Za malý okamžik si odnáším jeden ten zatracený článek, bez zatracených těsnících kroužků za pouhých 237,-Kč s DPH. Jsem naprosto spokojen. Takže nakupujte s rozumem přátelé a nic ve zlém prodejci jenž jste se zde našli.

Pro doplnění ještě pár technických údajů :

SAFT LS 14 250

Provedení: HT
Druh: Lithiový článek primární
Napětí: 3,5 V
Kapacita: 0,95 Ah
Rozměry: O14,5 x H24,9 mm
Hmotnost: 7,5 g
Velikost: 1/2AA

Napětí naztíženého článku: 3,67 V
Max. doporučený proud: 35 mAh
Pracovní teplota: -55/+85 °C

Luke