SRPŠ

Rumchalpa pod ledem aneb potápění v DIRu. (22. a 23.3.2003 )

 

...pod ledem je nejlépe...Protože jsme se s Radimem rozhodli vylepšit naši kvalifikaci o technické potápění, byli jsme nuceni omladit naši výzbroj tím...je ti teplo, předsedo? YETY vole, na to předseda... stylem,že jsme si nakoupili vše nové a pro nás neznámé.

(Fantastický pocit,kdy vidíte jak Vám ubývají desetitisíce z konta a pořád Vám toho chybí víc a víc.)

Protože stejně bylo vše zamrzlé rozhodli jsme se testnout naši výzbroj na známé a milé lokalitě Rumchalpa. (Mimochodem zdražili vstup na 100 Kč pro potápky a 50 Kč za doprovod)

Po natahání všech potápěčských krámů k vodě (je toho opravdu víc než jsme byli zvyklí) jsme asi dvě hodinky dolaďovali výzbroj (brejle k dvojčatům nám dodali v pátek).

Pak jsme se udatně vrhli pod ledík a začali provádět nádherné kousky.

Statečně se nám dařili podvodní kmitočty neznámých frekvencí- křídlo prostě reaguje se zpožděním, zavírání ventilů připomínalo boj o život (oběma rukama jsme rvali za lahve, abychom je dostali do polohy,která nám stejně nevyhovovala, lano se nám motalo do všeho možného i nemožného, což nám také nevyhovovalo, při Hm,hm, nové křídlo a tak hurá na nové krizovky pod vodou...sundání masky jsme měli pocit,že nám někdo krade obličej a neustále jsme si signalizovali naším jediným známým signálem- vše OK.

Asi po deseti minutách blbnutí jsem dostal křeč do jednoho lýtka, to ještě šlo,za dvě minutky se přiřadila křeč do druhého, to už nešlo a vynořil jsem se.

Po chvilince se vynořil i kolega s užaslým výrazem,že žijeme.

Zhodnotili jsme naši snahu pod vodou uznalými pohledy, dohodli se že, to ještě zkusíme a pokračovali v podvodním šílenství.

Na neděli se objednal na ponůrek s námi kolega Kališnikov, který má výstroj zvanou antiDIR. Telefonicky jsem ho varoval,že to s námi nemá cenu, nevěřil, přijel.

Po již rychlejším nastrojení(nechali jsme si výbavu na Rumchalpě a mě zamrzlo přes noc co mohlo včetně ovládání inflátoru ) jsme vklouzli ve třech do vody.Radim ukazuje své nejtajnější oblečky...

Téměř se opakovalo včerejší vystoupení i když již jsme vypadali asi jako žáci na třetím ponoru na otevřené vodě.

Po skončení našeho „technického“ ponoru Prohlásil:“ To jsme toho ale moc neviděli že ?“

a vrhnul se pod vodu sám.

 

Viditelnost: před naším ponorem 6 metru

po našem ponoru 2metry

 

Bezpečák

 

p align="center">