SRPŠ

Co si ještě vzít na cestu pod led? Zátěžák!!!

 

Píše "Kaze" z Moravy :

Ahoj Luke,
Rád čtu Vaše veselé články a tak mi nedalo abych se Ti po přečtení článku co si vzít pod led nepochlubil co se stalo mě.
Těžký život potapěče...
Asi před měsícem jsme vyrazili s kamošem na lom do Miličína. Původně jsme měli jet ve třech, ale jeden vycouval, tak jsem zajistil sekyru a bubínek, kamoš pro mne přijel, naložil jsem se mu do auta a jelo se.

V Miličíně asi 25 cm sněhu, tak tak jsme tam dojeli, naštěstí jsme objevili pozůstatky staré díry nelenil jsem, zatočil sekyrou nad hlavou a pustil se do obnovy otvoru. Mimochodem, ani to nebylo zrovna jednoduchý, ale asi po hodině dřiny byla díra na světě, teda spíš na vodě, krásná, velká, ohraničena kusy větví, aby tam nějaký místní zvědavec nehoupl. Zajásali jsme, zaťali sekyru do ledu a šli se převlíkat.

A tím to začalo. Napřed při převlíkání kamoš našel jakýsi klíče a začal do nich kopat co to je zač? Když je odkopl do dostatečně hlubokého sněhu a dostatečně daleko tak zjistil, že to jsou jeho klíče od auta!!! To nic, našli jsme je a pokračovali v převlíkání. Já mám sucháč a kamoš polosuch. Krásně jsem si naaranžoval neopren a věci na sníh, pro fotku, vyfotil, potom skočil do neoprenu protože byla zima, kompletně nachystal výstroj, no a potom už jen Luboš kompletně v neoprenu prohlásil, že si dá poslední cigaretu a můžeme jít. V tu chvíli jsem poznal, že je zle. Abych nic nezapomněl - znám se, tak jsem se naučil mít kompletní Něco pro suchozemce - příprava na ponor...výstroj v batohu, v jedné ruce flašku a v druhé olova, ale nepočítal jsem s bubínkem a sekyrou, jinými slovy, batoh byl, flaška byla, bubínek byl, sekyra byla, ale olova zůstaly v autě v Benešově. Šetrně jsem sdělil Lubošovi, že se mi pod vodu zas tak moc nechce. Zatvářil se TROCHU udivěně a tak jsem musel s pravdou ven. Navrhl, že mi sebou půjčí HEVER, ale měl jenom panenku na šroub a ta moc neváží. Po promyšlení celé situace, zvážení všech možností ( já Ti přinesu ze dna kameň, odmontujeme nápravu ) jsme se rozhodli ponor neuskutečnit. Staňa si sype sníh na hlavu - protože zapomněl olova. Budiž mi to poučením a Tobě pro zasmání.

 

I píše "Luke" v odpověď :

Ahoj Kaze.
Díky za pochvalu a hlavně za Tvůj fajn příspěvek. To se nám s kámošem také jednou stalo. Mě jen vždycky pobaví, že Čech zůstane vždycky Čechem a snaží se systém nějak oblbnout. Ten hever nemá chybu. Ještě bych čekal, že to zkusíte a na záda si přiděláš rezervu. No to by byla bombová fotka :o).
Autor si sype sníh na hlavu - zapoměl záťěžák...

 

"Kaze" :
Hele, já su moravák, ale potápím se s klukama z Benešova, protože jsem tam před časem bydlel.
Návrh na rezervu padl taky, ale byl okamžitě zamítnut, protože by plavala. To se nám spíš líbilo vylít z kanystru benzín a naházet tam kamení, když jsme v lomu, ale to už bylo takový to "tonoucí se stébla chytá".
Souhlas ke zveřejnění máš, ne že bych byl nadšený, ale budiž to jiným k poučení. Vím že jsme se chystali porušit několik zásad bezpečného potápění ale znáš to, domluvíš se s lidma a najednou spousta výmluv, tak do toho jdeš sám.
Měj se, Kaze.