SRPŠ

LIPNICE 26.-28.5. 2002

Na Lipnici jsme dorazili první ve složení Marek, Lulu, Radim a Simona, stejně jako na podzim. Na místě jsme neprodleně vztyčilinovou vlajku. Délku jistících lan Marek spočítal přesně (pomocí Euklidovy věty a Einsteinova zákona relativity), takže jsme ve čtyřech lidech sedmimetrový stožár za slabou hodinku postavili hravě.

VLAJKA KONEČNĚ ZAVLÁLA !!! NECHŤ VLAJE NAVŽDY VE ZNAMENÍ

PŘÁTELSTVÍ, SÍLY ROZUMU A SLÁVY SRPŠ !!! HURÁÁÁ !!!

Lulu jako jediný nevydržel a vrhnul se do vody. Jeho nedočkavost se mu vyplatila, protože ve 13 metrech objevil již 3 roky pohřešovanou kanoi. Bohužel ve svém trojitém Beauchotu promrzl natolik, že bleskurychlé vytažení kanoe musel nechat na nás ostatních. (To je blbost, bylo mi hezky teplo v Beuchatu, ale neměl jsem to místo čím označit!!! pozn. cenzora Lulu)

Ačkoliv Radim zpracoval harmonogram s přesným seznamem účastníků zájezdu, přebývalo první den asi patnáct večeří. V zájmu zachování linie se proto pánové museli obětovat a vzít si 2 až 3 porce. Tradiční půlnoční sauna se vydařila natolik, že Bezpečák, který má v bytě vlastní saunu, stěží dokončil třetí kolečko. A mumlal cosi o možném samovznícení člověka. Zábava zprvu krotká až intelektuální se pozvolna přehoupla do obvyklé ranní “pohodičky” . Rozhodně k tomu přispěla zásoba čtyř sudů Gambrinus 10% spolu s kyslíkovým přístrojem od Kališnikova. Hlučné veselí kalila pouze podezřelá zamlklost Kravajzny a Lula.(dosud neobjasněno)!!!

Druhý den ráno naskákalo do lomu najednou osm potápěčů v absťáku po stlačeným vzduchu. Někteří sportovnější jedinci před obědem ještě lehce trénovali fotbálek a ještě s plnými břichy jsme třemi auty vyrazili na další lom. Potápění proběhlo podle pravidla “one by one” jeden po druhém, viditelnost cca 1m. SRPŠ pravidlo samostatných ponorů došlo tak daleko, že když se pod vodou náhodně potkali Bezpečák a Seržant, naráz zhasli baterky a mydlili to na opačnou stranu.

V neděli už do vody vlezl jen Hujírek se svým kolegou a Seržant. Hujer musel do vody, protože svého nadřízeného na Lipnici nalákal s tím, že mu pod vodou ukáže překvapení. Seržant tam vlezl prostě proto, že je blázen. Překvapení se nekonalo, ačkoliv zážitek to určitě byl, poněvadž Hujer tomu chudákovi nevysvětlil, jak profouknout uši a vylít masku. Nového člena v něm tedy asi nemáme.

Závěrečné shrnutí:

  1. celkový počet účastníků 35, členů SRPŠ bez Petry plný počet
  2. zase přežili všichni
  3. škody především na zdraví – psychickém i fyzickém (+ Radim si utrhl manžetu u sucháče, Simoně přestal fungovat vypoušťák a hadice k sucháči, Míra ztratil nůž a Seržant vylovil gumového Pokémona, karabinu a další svinstvo …)
  4. Hujer musí obstarat novou vlajku s dvojnásobnými rozměry (3x2)
  5. Dohodnuto přijetí nových členů SRPŠ - Mirka a Petry, za zvláštní odvahu (viz foto vybavení do chladné vody)

Simona