SRPŠ

PAVEL PINTA, ZVANÝ "SERŽANT" OPĚT V NOVINÁCH!!!

 

Seržant (třetí zprava) se připravuje na ponor pod Karlovým mostem.Za pozornost stojí hulibába, která je u seržanta málokdy k vidění...V neděli 23.prosince se uskutečnila již tradiční akce potápění pod Karlovým mostem. A protože se fotka našeho "seržanta" Pavla Pinty následně objevila i s popisem v deníku MF DNES, krátce jsem se zeptal seržanta na jeho postřehy:

L.: "Seržo, co jsi postřehl pod hladinou - jaká byla viditelnost?"

Seržant: "Člověče, docela dobrá - tak 3m (v novinách psali 2m, pozn. autora), byl tam proud, takže se to docela vyčistilo."

L.: "S kým jsi šel pod vodu?"

Seržant: "Míra Prokopec."

L.: "Jak dlouho jste tam vydrželi?"

Seržant: "Asi tak deset minut, nebo dvacet? Asi dvacet, no jo, určitě to bylo dvacet."

L.: "Klasická laická otázka - cos tam viděl?"

Seržant: "Hodně drobných peněz. Míra Prokopec sbíral hlavně ty český, aby měl na kafe."

L.: "A co ty?"

Seržant: "Já sbíral ty ostatní, dolary, tolary, nějaký co neznám, ale viděl jsem tam i polské "zloté". Taky jsem tam našel "francouzskou hůl" a to byl docela dobrej nález. Třeba se mi ve stáří bude hodit."

L.: "Nějaký další zážitek? Třeba krizovky, nebo tak něco?"

Seržant: "Člověče, krizovky ani nebyly. Byla tam malá hloubka, takže to Míru, jako hloubkového potápěče moc nebavilo. Proto pak na mě čekal na hladině a já se rozhodl, že dám k němu ponor podle náměru a kompasu. Zdálo se mi, že jedu přímo k němu, ale díky proudu jsem se vynořil 20m od něj. Byl z toho "nadšený".

L.: "Díky za rozhovor."