SRPŠ

Jak si Čmeláček k Walchensee zaletěl

Tak na SRPŠ přišlo jaro. Po zimě, kdy bylo akcí pomálu, se teď z výlety za potápěním roztrhl pytel. Také vybraná delegace SRPŠ se znovu objevila na břehu Walchensee, které nás tentokrát přivítalo slunečním počasím a bezvětřím. To ale nevydrželo po celou dobu potápění, a tak nám surfaři při vynořování křižovali nad hlavami. K  Bezpečákově velké radosti, byla oproti zimním měsícům hladina o několik metrů výš, na svém původním místě, čímž odpadla horolezecká vložka s lanem. I Kališnikov rozdával úsměvy na všechny strany neb jeho partnerem pod vodou byl Radek ( člověk který má jiné priority, než někam spěchat). A tak se stalo, že Kališnikov snad poprvé v životě byl tím, kdo na někoho čekal.

 

Dále jen v bodech: 

1.      přibíhá němec surfař a obviňuje svého krajana potápěče, že se mu vysral u karavanu

2.      foukání flašek u Huberta

3.      návštěva tamnější restaurace

4.      sportovec Radek začal kouřit z nervozity, že nás zdržuje

5.      přesun z restaurace na pokoj

6.      zábava volně pokračuje

7.      Kališnkov přejmenován na Čmeláčka    

                                                                                                 

Druhý den vyrážíme opět k rybníku; je naplánován ponor se stejným profilem jako den předtím. Radek poučen předchozím ponorem  ve vyšší nadmořské výšce a půlhodinou na kyslíku, si přehazuje osobní nastavení na počítači.

 

Dále jen v bodech:        

1.      všichni jsme po ponoru a čekáme na Radka

2.      Radek se vynořuje,  má sice ještě deco, ale nemá vzduch

3.      Radek dostává kyslíkovou stage a dokončuje deco

4.      Němci, kteří bezohledně zabrali celé parkoviště, jsou na infarkt z toho, že když požádali našeho kolegu, aby přeparkoval auto, kterým  zablokoval odjezd z parkoviště, ten s klidem odpověděl„ Moment“, hodil flašky na záda, připnul dvě stage a odešel k vodě

5.      sedíme v autě a míříme na Prahu

 

 

 

Radim