SRPŠ

Trhová Kamenice - lom

 

Kde ho najdete : Velmi pěkný lom v lese mezi Chrudimí a Hlinskem za obcí Trhová Kamenice. Za posledním domem v Trhové Kamenici, jedete-li směrem na Hlinsko, ještě před cedulí "konec obce", musíte odbočit vlevo polní cestou směrem k lesu. Tam vás může díky lesníkům zastihnout závora, ale pokud je tato otevřená, můžete se připravit na jízdu vpravdě terenní po kamenité a místy velmi stoupající cestě asi 400m ke zděnému, hezky opravenému domku, jenž je majetkem Klubu potápěčů Pardubice. Lom je majetkem obce, ale slušností, je se zde ohlásit a oznámit svůj příjezd. Potápěči také vlastní klíč od závory na kraji lesa.

Popis : Lom je žulový, hloubka ihned 13m a pak kamenné stupně ke 25 m. Lom je čistý se zimní viditelností klidně 10m, v létě proměnlivou. Má jediný přístup mezi skalami a to je příčinou, proč bývá dlouho zamrzlý. Občas nějaký okoun, rak, dosti mušliček a občasný strojní odpad. Kolmé skalní stěny. Žádné záludnosti. Pěkné.

Poznámka : K 21.8.2005 je lom stále obce Trhová Kamenice a tudíž se za vstup neplatí!!!!!

srps@srps.cz

Stav lokality

Datum Lokalita Umístění Viditelnost Teplota vody v oC Poznámka
20.8.2005 Trhová Kamenice Hlinsko v. Č. 5m 8°C Okouni, raci a žádné sinice!!!
12.2.2003 Trhová Kamenice Hlinsko v. Č. 5m 2°C Díru jsme vysekali vzadu, neboť jsme si mysleli, že tam bude tenčí led - omyl.