SRPŠ

TECH MEETING 2007

2.- 4. března 2007

Kdo někdy organizoval akci pro vícero lidí, dokáže pochopit problémy s lidským faktorem, který se snaží Vaše úsilí zhatit i když je to často myšleno nechtěně. Zakládající členové SRPŠ, však rozhodně mají pro strach uděláno a důkazem je jejich účast na organizování konference pro technické potápěče v pravdě mezinárodní úrovně.

Tech Meeting 2007 se konal na Slapské přehradě v rekreačním středisku Sa-Tan ve Staré Živohošti. Mě těší, že se kluci výzvy nebáli a tak Radim Frajer, Marek Vůjtěch ze SRPŠ organizovali akci společně s významnými osobnostmi technického potápění. Díky Radkovi Hadrovskému, který napsal o akci do časopisu Oceán se o tomto zajímavém setkání na Slapech dozvěděla mimo "tekkies" i široká potápěčská veřejnost. Jména z účastníku meetingu jako jsou František Novomeský, Petr Vaverka, Silvestr Pětník, David Vondrášek, Pavel Říha, Luděk Šefc a další asi není třeba představovat, protože jsou dostatečně známá a jejich příspěvky jsou pravidelně publikovány v odborných publikacích. Mezinárodní účast však celou akci povýšila o třídu výše a tak polští i slovenští potápěči a zejména J.P. Imbert udělali z meeetingu hodnotnou záležitost, která se líbila a jsou na ní slyšet pozitivní ohlasy.

Za nás potěšil zejména příspěvek ze strany SRPŠ od experta (nejen na plyny z Linde) Zděňka Kalisty s názvem "Třikrát o plynech". Kališnikov, jak je jeho zvykem, všechny přítomné stačil dostatečně vyděsit vizí zdražení mediciálního kyslíku a případnými velkými komplikacemi při jeho pořizování a to již od 1.7. 2007!!!! Vzápětí však všechny přítomné osvítil, uklidnil a připomněl jim, že jsou přece potápěči a ti si vždycky nějak poradí. Co účastníci meetingu nevědí (až do teď), je fakt, že Kališnikov měl svůj příspěvek připravený na tři dny vyprávění o plynech a jejich tajemných vztazích. Jen díky velkému úsilí nejmenovaných členů SRPŠ byl příspěvek o plynech (s velkou nevolí autora) zkrácen na únosnou míru, ale právě tento velký smutek byl katalizátorem k vyděšení celorepublikové potápěčské veřejnosti, jenž nebyla na tento děs vůbec připravena. I přesto, nebo právě proto děkujeme sládkovi plzeňského pivovaru a kvalitě piva Gambrinus za vynikající podporu při zvýšení chápavosti našeho skvělého druha ve zbrani a následnou redukci odstavce o atomových vazbách těch milých kámošů - molekulách plynů hélia, vodíku, kyslíku, dusíku........

Ale počkejte příště!!!!

Luke