SRPŠ

Studna

Pozor!  Novinka! SRPŠ zahájilo kurs studničního potápění.

 

Lokalita: Praha 4 ModřanyIgor Hnízdo při studničním potápění.

Maximální hloubka: 20m

Viditelnost: 0,01 cm okamžitě po dosažení dna

Výstroj a výzbroj: standardní, pouze nedoporučujeme ploutve a svítilna se ukázala také zbytečná.

 

Popis akce:

Náš vrakový specialista Igor Hnízdo (podařilo se mu nenajít vrak, na který nás vysadili přesně a udělal si pěkný ponor na Chorvatském písku) měl nedávno urgentní hovor od našeho známého Ivana T. ,že mu spadl do studny nový mobilní telefon, že sice ví ,že telefon už nezachrání, ale nutně potřebuje rychle telefonní kartu, kterou nemá zálohovanou a na ní  všechny kontakty.Pod dohledem silného ošetřovatele...

Igor nezaváhal, po rychlém telefonickém ověření se mnou zda to je bezpečné  a po mém ujištění, že absolutně, že nemá kam zabloudit ani ho co pokousat vyrazil.

Na místě zjistil, že lézt nastrojený do studny je blbost. Chytře si nechal za sebou spustit na hladinu nastrojenou láhev a tam už se mu oblékalo báječně nebýt toho že ztratil masku. Spojení po laně fungovalo výborně,takže během pár minut čekání na žebříku měl masku záložní a mohl se vrhnout na ponor.

Ponor začal slibně. I přes ujištění že studna je sice dvacet let stará a nikdy nečištěná ale absolutně bez bláta a kalu mohl po prvním doteku dna zahodit baterku. Absolutní temno. Po hmatu našel svoji masku, hranol, šišku a žábu, ale po telefonu v půlmetrovém blátě jako by se zavřela voda. Ani po deseti minutách trojčení v bahenní lázni telefon ne a ne najít.Tekkies si netroufnou, ale Igor Hnízdo ano...

Po vynoření a smutném zkonstatování, že telefon nebude a bez buddyho to není ve studni bezpečné si již téměř hysterická manželka Ivana oddechla a zavolala místní hasiče, kteří akci příští den dotáhli do vítězného konce.

 

 

 Vyzpovídal a zapsal Bezpečák

 

 

Tak o tohle šlo?