SRPŠ

SRPŠ a potápění s ITD na Orlíku

3.června 2006 Orlík - Trhovky - statek Bor


V sobotu 3. června se na Orlíku sešla malá skupinka potápěčů ITD z různých koutů naší vlasti a finále brutálních voleb oslavila dvěma ponory z lodi, kterou ze základny v Trhovkách obsluhovali chlapi z místní báze. Za SRPŠ se tentokrát účastnili pouze Kališnikov a Luboš.
První ponor se konal od jedné hodiny odpolení na lokalitě zvané Bor, kde je 30m pod hladinou zatopen statek, jeho maketa je na jedné z fotek. Podle makety se konal breefing a každému bylo samozřejmě vše jasné. Jedna skupina skákala přímo z lodi, jenž byla na lokalitu navigována podle GPS a druhá skupina šla na věc od břehu. Důvodem tohoto typu zanoření bylo konstatování, "Aby jste si nalezení statku zasloužili, parchanti.". Viditelnost cca 1m způsobila, že někteří statek nenašli, někteří našli dům nacházející se před statkem, ale statek nikoliv, někteří našli pouze zahradu za silnicí u statku, někteří neviděli silnici jdoucí těsně vedle budov a byla to vůbec veselá zábava pod vodou i nad vodou. O největší legraci se postaral Vašek, který si sice loď vzal svůj "kanďák" s baterií, ale nikoliv již světlo s kabelem :o))). Nejlepší bylo, že před tím na břehu vychvaloval svoje záložní světlo svému buddymu těmito slovy, "Až tu svojí záložní LED baterku zapnu, vole, a posvítím Ti do vočí, tak se posereš!!!" Nyní měl možnost a vůbec to byla velká legrace. Pod vodou mu k jeho malé radosti bouchnul "O" kroužek od argonky a Vašek konstatoval, že to byla "...rána, že se málem posral a tah jak vod rakety". Tenhle ponor stál za to a všichni si ho náramně užili. Loď pak lovila technické potápěče po celé ploše zátoky.

Mezi druhým ponorem se konal piknik s grilováním uzenin, které promptně připravily holky (Petra a "MOJE Madlenka"). Desaturační pivo také bodlo. Druhý ponor se měl konat na lomu, ale byly jsme vyhozeni na nějaké stěně. Pár borců se podívalo do 40 m, ale po ponoru konstatovali, že to tam bylo stejné jako ve dvaceti. Kališnikov s Lubošem volili taktiku ponoru práve do dvaceti metrů a pak pozvolné stoupání až do nuly. Hledali ryby, ale ty se dnes na Orlíku nenacházely. Pár miniaturních čudel v bahně nemohlo uspokojit vášeň. Ryby se dnes nekonaly a bylo to zváštní. Nebyly dole, ani nahoře a tak jediného "macka" viděl "Blábol" a to přímo pod lodí. Do teď není jasné, jestli to nebyl Radek kulturista, který se zanořil jako první, ale to je vlastně jedno. Zábava to byla dobrá a sobota na Orlíku mezi partou skvělých lidí (potápěčů) stála za to.

Příjezd na Orlík a brífinkVašek vysvětluje jak svítí jeho záložní baterka....Dvojčátka na záda hop, "Je to těžký jako prase." říká LubošMolo na Trhovkách s "naší" lodí. V popředí pózuje Luboš.Vedoucí ponoru!Maketa statku na Boru ve 30m.Zleva doprava: Milan "Blábol", Honza, Vašek, Luboš, Radek, URNA.Počáteční chaos na lodi před vyplutím.Vašek zapomněl svojí dýmku, sakra.... :o)))Poslední kontrola všeho před vyplutím.Jde se na to....
Klidně se opři Petro :o)))Zděněk Kališnikov. Vzkaz.

Luke