SRPŠ

Lom BOREK

Potápěníčko14. června 2003

Míra vyprovokoval další výjezdní akci Svazu rizikových potápěčů na lom v Borku poblíže Golčova Jeníkova, nebo Chotěboře chcete-li.

Sraz byl stanoven na 13.00hod a proto někteří nejmenovaní přijeli až v 15.30hod. Důvodem byly údajně technické problémy, ale ve skutečnosti panovala lehká nervozita, jestli náhodou, když přijedeme k lomu všichni včas, nebudou členové SRPŠ nuceni jít do vody po bezpečnostních dvojicích a dávat na sebe vzájemně pozor!!!! Nestalo se tak, a jedinou dvojici, kterou se nepochopitelně podařilo vytvořit byla dvojka Marek s Mírou. To bylo dobře, protože Mírovi začala dávat automatika vodu a tak mu Marek mohl poskytnout svoji dlouhou DIR automatiku. Nicméně všichni ostatní byli věrni, nikde nezveřejněným pravidlům SRPŠ - "potkáš-li pod vodou jiného potápěče SRPŠ, zhasni baterku a uteč, aby se dotyčný náhodou nechtěl s tebou podělit o svou svou krizovou situaci":o)))).

Lulu přivezl na lom nové "prachotěsné pouzdro" na digitál Olympus C-5050, takže se nyní můžete těšit, že vás od teď bude otravovat s digitálními fotkami, sic nevalné kvality, ale o to častější. Ach jo. Prachotěsné pouzdro odolné do hloubky 40m totiž vydrželo. Kupodivu se Lubošovi podařilo trefit na veškeré atrakce lomu Borek - "Varťas", vrtulník Mi-2, munici i ponorku Stejskanik. Okouny Vás, ale dnes zatěžovat nebude. Jinak fakt nádherná voda v lomu s viditelností 7m a skvělé koupání pro holky...

¨"Leníček"

SRPŠVrak auta výchoněmeckých soudruhů...Vrtulník Mi-2.Hřídel zadní vyrovnávací vrtule.Ponorka Stejskanik.Ponorka Stejskanik.Ponorka Stejskanik.Dělostřelecká munice?Zdeněk, "Nefoť mě pořád, nebo zase vyhraju nějakou soutěž!"Seržík po ponoru v délce 86 min.Prachotěsné pouzdro na Olympus 5050, vodotěsné do hloubky 40m.